Skip to navigation Skip to main content

Bosbrand bij de Stuibenfall in het Ötztal

Stuibenfall

Een bosbrand heeft sinds donderdagmiddag meerdere brandweerkorpsen in het Oostenrijkse Ötztal beziggehouden. Het vuur brak door nog onbekende oorzaak uit bij een klettersteig in de buurt van de bekende Stuibenfall in Umhausen. Inmiddels is de brand onder controle en zijn de wandel- en klimroutes weer geopend.

Grootschalige inzet van hulpdiensten

Donderdagmiddag kwam er een melding binnen bij de brandweer over een brand nabij de rustplaats van de klettersteig Niederthai. Omdat dit zich in lastig begaanbaar gebied dicht bij de Stuibenfall bevindt, rukten de hulpdiensten massaal uit. De brandweerkorpsen van Niederthai, Umhausen, Längenfeld, Imst en Innsbruck kwamen ter plaatse. Ook werd er direct een blushelikopter opgeroepen om het vuur vanuit de lucht te bestrijden. Vanwege de veiligheid werden de betreffende klettersteig en een nabijgelegen wandelpad per direct afgesloten.

Sein 'brand meester' en heropening

Na een intensieve inzet van ongeveer zeven uur kon de brandweer donderdagavond eindelijk het sein 'brand meester' geven. Vrijdagochtend bleken er echter nog wel enkele smeulende resten te zijn, welke direct verder zijn geblust om te voorkomen dat het vuur opnieuw zou oplaaien.

Situatie veilig

Goed nieuws voor bergliefhebbers die momenteel in de regio verblijven: de situatie is inmiddels volledig veilig. Zowel het wandelpad als de klettersteig zijn inmiddels weer vrijgegeven voor publiek.

De indrukwekkende Stuibenfall in het kort

Met een enorme val van 159 meter is de Stuibenfall nabij Umhausen de hoogste waterval binnen de regio Tirol. Dit krachtige natuurfenomeen is meer dan tienduizend jaar geleden gevormd, toen verschuivende rotsmassa's na afloop van de ijstijd een rivier blokkeerden. De watermassa dendert met zoveel geweld naar beneden dat er een constante wolk van nevel ontstaat, wat tevens direct de oorsprong van de naam verklaart. Avonturiers kunnen het waterspektakel van heel dichtbij ervaren via een flinke klim van ruim zevenhonderd treden, waarbij je onder andere diverse uitkijkpunten en een hangbrug van tachtig meter passeert. Een bijzondere aanrader voor het zomerseizoen: elke woensdag wordt de waterval volledig uitgelicht, waardoor je dit indrukwekkende schouwspel ook in de nachtelijke uren kunt bewonderen.

Beelden van de brand

Hieronder zie je beelden van de brand die de lokale brandweer heeft gedeeld.

Logo_IDB_nl

Over Redactie

De redactie van In de bergen voorziet je dagelijks van de laatste informatie op het gebied van vakantie in de bergen. Het team bestaat uit redacteuren met veel bergervaring en een passie voor, je raadt het al, de bergen.